×

Firany na metry

Chcesz zaoszczędzić? Wybierz firanki na metry!

Firany na metry dedykowane są dla osób, które chcą oszczędzić i potrafią szyć. Sprzedawane firanki w metrażu są ucinane z belki - bez szycia. Właśnie dlatego jest to najtańsza wersja zakupu. Firany z metra przeważnie są dostępne w wysokościach: 160 cm i 250 cm z materiału żakardowego (komplety balkonowe firan), hafty i aplikacje, 300 cm - 330 cm z materiału fantazyjnego (sable, deszczyk, mgiełka) batyst, woal, woal drukowany, woal kreszowany i haftowane. Każda firana z metra ma najwyższą jakość materiału - większość firan sprowadzamy z Turcji i Hiszpanii. Posiadamy również firany produkcji polskiej z takich firm jak Haft. 


Firany na metry - propozycja dla oszczędnych

Szycie w dzisiejszych czasach może się wydawać nieco zapomnianą umiejętnością. Ci, którzy jednak ją posiadają, mogą oszczędzać nie tylko na własnoręcznym tworzeniu ubrań. Kolejnym źródłem oszczędności mogą być firany na metry, które są znacznie tańsze od swoich gotowych odpowiedników. Są one ucinane z całych bel materiału, dzięki czemu można je kupić w cenach możliwie zbliżonych do cen hurtowych.

W naszym sklepie znajdziesz różnorodne firany metrażowe. Dysponujemy zarówno tkaninami okiennymi w stonowanych kolorach, jak i tymi przyciągającymi wzrok niebanalną kolorystyką. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, możesz być pewien że kupujesz tkaniny wysokiej jakości. Starannie selekcjonujemy firany na metry dostępne w naszej ofercie, by nie sprawiały kłopotów w czasie obszywania, skracania czy modyfikacji. Możemy Ci zaoferować ekskluzywne tkaniny sprowadzane z Hiszpanii i Turcji, jak również polskie produkty – w tym także znanej firmy Haft.

Co więcej, nasze firany na metry to nie tylko standardowe, białe płachty. Nasz sklep specjalizuje się w tkaninach okiennych, co sprawia, że możemy Ci zaoferować ogromny wybór modeli i wzorów. Wśród naszych firan na metry znajdziesz klasyczne, białe, ażurowe modele, jak i eleganckie firanki z haftem czy gipiurami. Nie zabraknie tu również kolorowych modeli wyróżniających się atrakcyjnymi aplikacjami czy ciekawym wzornictwem. Wszystko po to, by nasze produkty mogły się znaleźć w Twoim domu!

Jak dobrać ilość firany na wymiar?

By ustalić, jak duża ilość tkaniny będzie wymagana dla danego okna, wpierw należy zdecydować się na konkretny model firanki na metry. Ilość materiału zalecanego dla danej aranżacji może się bowiem różnić w zależności od wybranej tkaniny. Po wytypowaniu firan metrażowych dopasowanych do Twojego wnętrza, należy odpowiednio wymierzyć sugerowany wymiar zasłony. Wartość w pionie będzie stanowiła oczywiście wysokość okna, podczas gdy wymiar w poziomie będzie bazowany na długości karnisza.

W zdecydowanej większości przypadków wielkość firany na wymiar będzie się opierać właśnie na drugim z tych wymiarów. Polecamy zakup firany na metry o długości dwa razy większej niż karnisze. Po obszyciu pozwoli to na uzyskanie równych, symetrycznych fal na zawieszonej na oknie tkaninie. Wyjątek od tej reguły mogą stanowić gładkie firany na metry, gdzie ilość niezbędnego materiału to trzykrotność długości karnisza, na którym docelowo ma znaleźć się ozdoba.

Korzystamy z plików cookies. Korzystając ze sklepu zgadzasz się na ich użycie. Więcej znajdziesz w polityce prywatności